Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2018 - Götene

Arrangeras av:     Arena Bowl
Telefon: 0511-34 11 03
E-mail: bowling@lumberkarle.se
Hemsida: www.Arenabowl.nu

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Henström BK Wik Lördagen den 6 oktober 10:00
Albin Ronger Kvänums BK Söndagen den 14 oktober 14:00
Albin Wahlström Marbodals BS Lördagen den 3 november 14:00
Alexander Holm Kvänums BK Söndagen den 14 oktober 14:00
Alexander Larsson Team Pergamon BC Lördagen den 6 oktober 10:00
Lördagen den 3 november 14:00
Anders Hempel Jönköpings BS/Boys Lördagen den 13 oktober 10:00
Anders Larsson Team Mariestad BK Lördagen den 6 oktober 10:00
Andreas Andersson Kvänums BK Söndagen den 21 oktober 14:00
Andreas Kleinschnittger Team Pergamon BC Söndagen den 21 oktober 14:00
Andreas Svensson Götene BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Andreas Westh BK 64 Söndagen den 4 november 13:00
Ann Lundgren BK Qvinns Lördagen den 6 oktober 10:00
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Söndagen den 14 oktober 14:00
Annika Hulén Götene BK Torsdagen den 4 oktober 18:30
Anton Elofsson Team Pergamon BC Lördagen den 6 oktober 10:00
Anton Gehlin AIK Onsdagen den 17 oktober 19:00
Anton Kvarnström Team Mariestad BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Axel Engblom Team Pergamon BC Lördagen den 3 november 14:00
Bengt Ahlstrand Team Mariestad BK Lördagen den 3 november 14:00
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Lördagen den 3 november 14:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Onsdagen den 31 oktober 14:00
Camilla Larsson BK Alley Team Söndagen den 28 oktober 14:00
Carl Eklund IKW/Köping BK Lördagen den 6 oktober 10:00
Casper Samuelsson Team Mariestad BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Christer Näsström Falköpings AIK BK Söndagen den 4 november 10:00
Christian Larsson BK Lidex Onsdagen den 17 oktober 19:00
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Söndagen den 14 oktober 14:00
Conny Westh BK 64 Onsdagen den 17 oktober 19:00
Daniel Blom Marbodals BS Söndagen den 4 november 13:00
Daniel Hallgren Hurricanes BK Söndagen den 4 november 10:00
Daniel Jacobsson BK 64 Onsdagen den 17 oktober 19:00
Söndagen den 28 oktober 14:00
David Hermansson BK Oden Falköping Söndagen den 14 oktober 14:00
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Lördagen den 6 oktober 10:00
Onsdagen den 31 oktober 14:00
Emelie Hjort Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 3 november 14:00
Emelie Tiveljung BK Merci Söndagen den 14 oktober 14:00
Emil Karlsson Kvänums BK Söndagen den 14 oktober 14:00
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Lördagen den 3 november 14:00
Erik Andersson BK Oden Falköping Söndagen den 14 oktober 14:00
Erik Åström BK 64 Onsdagen den 17 oktober 19:00
Söndagen den 21 oktober 14:00
Glenn Holmén Mörlanda BS Söndagen den 21 oktober 14:00
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Söndagen den 14 oktober 14:00
Onsdagen den 31 oktober 14:00
Göran Johansson Götene BK Lördagen den 3 november 14:00
Gösta Hägg Hjo Bowlingklubb Söndagen den 4 november 10:00
Hans Gustafsson Götene BK Torsdagen den 4 oktober 18:30
Söndagen den 28 oktober 14:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Onsdagen den 17 oktober 19:00
Lördagen den 3 november 14:00
Jan Hansson Götene BK Torsdagen den 4 oktober 18:30
Jan Niskanen Bogesunds BK Söndagen den 4 november 10:00
Jan Sunnercrantz BK Lidex Onsdagen den 17 oktober 19:00
Jerry Seth Götene BK Onsdagen den 31 oktober 14:00
Söndagen den 4 november 13:00
Jessica Nilsson BK Skrufscha Söndagen den 4 november 10:00
Jimmy Jansson Falköpings AIK BK Lördagen den 6 oktober 10:00
Jimmy Nordvall BK Kåess Torsdagen den 4 oktober 18:30
Joakim Fritzon BK Oden Falköping Lördagen den 6 oktober 10:00
Joel Pettersson BK Wik Lördagen den 6 oktober 10:00
Johan Jacobsson BK 64 Lördagen den 13 oktober 10:00
Johan Sundler Wåxnäs BC Lördagen den 3 november 14:00
Jonny Fritzon Marbodals BS Lördagen den 6 oktober 10:00
Kenny Holgersson Marbodals BS Söndagen den 4 november 10:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Lördagen den 6 oktober 10:00
Kim Nörgaard BK Wik Söndagen den 4 november 10:00
Kjell Helander BK Oden Falköping Söndagen den 14 oktober 14:00
Kjell-Ove Karlström Larsson BK Kyrk Skövde Söndagen den 28 oktober 14:00
Krister Karlsson Hjo Bowlingklubb Söndagen den 4 november 10:00
Kristoffer Ruohtula Svensson IKW/Köping BK Lördagen den 6 oktober 10:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Söndagen den 4 november 10:00
Lennart Johansson BK Oden Falköping Söndagen den 4 november 10:00
Linus Hallgren BK Kåess Lördagen den 13 oktober 10:00
Söndagen den 4 november 10:00
Lisbeth Uddemar Jönköpings BS/Boys Lördagen den 13 oktober 10:00
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Söndagen den 14 oktober 14:00
Magnus Westerberg Hurricanes BK Söndagen den 14 oktober 14:00
Makis Manthos Marbodals BS Söndagen den 4 november 10:00
Marcus Fransson BK Skrufscha Söndagen den 4 november 10:00
Mats Hulén Götene BK Torsdagen den 4 oktober 18:30
Mats Wahlström Marbodals BS Söndagen den 4 november 10:00
Mattias Israelsson Team Mariestad BK Lördagen den 3 november 14:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Lördagen den 6 oktober 10:00
Mattias Tiveljung BK Kåess Lördagen den 13 oktober 10:00
Söndagen den 14 oktober 14:00
Mikael Apelgren BK Ös På Söndagen den 4 november 13:00
Mikael Lundgren Kvänums BK Söndagen den 21 oktober 14:00
Nicklas Odbert BK Glam Lördagen den 13 oktober 10:00
Niklas Hedberg Götene BK Lördagen den 3 november 14:00
Noel Haglund Torgersen BK Skrufscha Onsdagen den 31 oktober 14:00
Oliver Andersson Team Mariestad BK Lördagen den 6 oktober 10:00
Per Bergqvist Team Mariestad BK Lördagen den 3 november 14:00
Per Gilbertsson BK Oden Falköping Söndagen den 14 oktober 14:00
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Peter Brusewitz BK Kåess Söndagen den 4 november 10:00
Peter Hellström Team Clan BK Söndagen den 28 oktober 14:00
Onsdagen den 31 oktober 14:00
Pontus Sunnercrantz BK Wik Söndagen den 4 november 10:00
Ralph Gardthman BK 64 Söndagen den 21 oktober 14:00
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Söndagen den 4 november 10:00
Rasmus Dahlborg BK 64 Lördagen den 3 november 14:00
Ricard Thurgren Jönköpings BS/Boys Lördagen den 13 oktober 10:00
Rickard Dahllöf Team Alingsås BC Onsdagen den 31 oktober 14:00
Robert Lindberg BK Jösse Lördagen den 6 oktober 10:00
Robin Ljungkvist Team Mariestad BK Söndagen den 14 oktober 14:00
Onsdagen den 17 oktober 19:00
Robin Skans Team Alingsås BC Lördagen den 3 november 14:00
Sara Zachrisson BK Ös På Söndagen den 4 november 10:00
Solveig Johansson Götene BK Torsdagen den 4 oktober 18:30
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Söndagen den 14 oktober 14:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Lördagen den 3 november 14:00
Susanne Johansson BK Oden Falköping Söndagen den 4 november 10:00
Susanne Zakrisson BK Alley Team Onsdagen den 17 oktober 19:00
Söndagen den 28 oktober 14:00
Sören Berggren Kvänums BK Söndagen den 21 oktober 14:00
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Söndagen den 21 oktober 14:00
Söndagen den 4 november 10:00
Thommy Pehrsson Götene BK Torsdagen den 4 oktober 18:30
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 3 november 14:00
Tony Eklund IKW/Köping BK Lördagen den 6 oktober 10:00
Tony Johansson Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 3 november 14:00
Torbjörn Malmberg IK Cyrus Lördagen den 3 november 14:00
Torbjörn Wernersson BK Kåess Söndagen den 14 oktober 14:00
Tore Torgersen BK Skrufscha Onsdagen den 31 oktober 14:00
Ulla Fredriksson BK Oden Falköping Söndagen den 14 oktober 14:00
Victor Lindberg BK Oden Falköping Söndagen den 14 oktober 14:00
Viktor Svarén BK Kyrk Skövde Söndagen den 4 november 13:00

TOTALT: 115 SPELARE