Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2018 - Mariestad

Arrangeras av:     Mariestads Bowlingcenter
Telefon: 0501-185 80
E-mail: info@mariestadsbowlingcenter.se
Hemsida: www.mariestadsbowlingcenter.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Henström BK Wik Söndagen den 23 december 10:30
Albin Wahlström Marbodals BS Söndagen den 3 februari 11:00
Alexander Larsson Team Pergamon BC Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Söndagen den 23 december 10:30
Söndagen den 6 januari 11:00
Anders Hempel Jönköpings BS/Boys Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Anders Larsson Team Mariestad BK Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Söndagen den 20 januari 10:30
Anders Wellman BK Gärdet Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Söndagen den 6 januari 11:00
Andreas Andersson Kvänums BK Söndagen den 6 januari 11:00
Andreas Svensson Götene BK Onsdagen den 30 januari 19:30
Ann Lundgren BK Qvinns Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Söndagen den 20 januari 10:30
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Söndagen den 20 januari 10:30
Annika Hulén Götene BK Torsdagen den 27 december 18:30
Anton Elofsson Team Pergamon BC Söndagen den 23 december 10:30
Anton Gehlin AIK Onsdagen den 30 januari 19:30
Anton Kvarnström Team Mariestad BK Söndagen den 16 december 11:00
Lördagen den 5 januari 11:00
Axel Engblom Team Pergamon BC Söndagen den 20 januari 10:30
Bengt Ahlstrand Team Mariestad BK Söndagen den 20 januari 10:30
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Birgita Svensson BK Kyrk Skövde Söndagen den 3 februari 11:00
Brita Augustinson BK Qvinns Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Lördagen den 5 januari 11:00
Camilla Larsson BK Alley Team Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Carin Johansson BK 64 Söndagen den 23 december 10:30
Carl-Oskar Palmér Team Clan BK Söndagen den 23 december 10:30
Söndagen den 23 december 13:30
Casper Samuelsson Team Mariestad BK Söndagen den 23 december 13:30
Lördagen den 5 januari 11:00
Christer Näsström Falköpings AIK BK Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Christian Larsson BK Lidex Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Onsdagen den 2 januari 18:30
Lördagen den 5 januari 11:00
Conny Westh BK 64 Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Torsdagen den 27 december 18:30
Daniel Blom Marbodals BS Torsdagen den 27 december 18:30
Söndagen den 6 januari 11:00
Daniel Jacobsson BK 64 Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Söndagen den 23 december 13:30
Torsdagen den 27 december 18:30
David Hermansson BK Oden Falköping Söndagen den 23 december 13:30
Eino Vuoluterä Mariestads BS Söndagen den 23 december 10:30
Elisabeth Thörn BK Qvinns Lördagen den 5 januari 11:00
Ellinor Karlsson BK Qvinns Söndagen den 20 januari 10:30
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Söndagen den 23 december 10:30
Söndagen den 20 januari 10:30
Emelie Hjort Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Emelie Karlsson BK Qvinns Lördagen den 5 januari 11:00
Emelie Tiveljung BK Merci Söndagen den 6 januari 11:00
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Söndagen den 23 december 10:30
Erik Persson Götene BK Söndagen den 20 januari 10:30
Erik Åström BK 64 Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Söndagen den 23 december 13:30
Glenn Keymer Team Mariestad BK Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Gunnar Elvin Team Mariestad BK Lördagen den 5 januari 11:00
Söndagen den 20 januari 10:30
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Söndagen den 23 december 10:30
Söndagen den 20 januari 10:30
Gustav Green BS Almen Söndagen den 23 december 10:30
Gustav Gunnarsson BKF Falkenberg Söndagen den 23 december 13:30
Göran Johansson Götene BK Söndagen den 6 januari 11:00
Gösta Hägg Hjo Bowlingklubb Lördagen den 5 januari 11:00
Söndagen den 3 februari 11:00
Hans Gustafsson Götene BK Torsdagen den 27 december 18:30
Onsdagen den 30 januari 19:30
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Jan Niskanen Bogesunds BK Onsdagen den 30 januari 19:30
Jan Sunnercrantz BK Lidex Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Jerry Seth Götene BK Onsdagen den 30 januari 19:30
Jimmy Jansson Falköpings AIK BK Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Jimmy Nordvall BK Kåess Lördagen den 5 januari 11:00
Onsdagen den 30 januari 19:30
Joachim Lind BK Joker Söndagen den 16 december 11:00
Joakim Fritzon BK Oden Falköping Onsdagen den 2 januari 18:30
Johan Jacobsson BK 64 Söndagen den 23 december 13:30
Johan Sundler Wåxnäs BC Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Jonny Fritzon Marbodals BS Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Kajsa Samuelsson BK Qvinns Lördagen den 5 januari 11:00
Karl Strindevall Mariestads BS Söndagen den 16 december 11:00
Kenny Holgersson Marbodals BS Torsdagen den 27 december 18:30
Kim Bolleby Team Pergamon BC Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Kim Nörgaard BK Wik Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Kim Ojala Team Pergamon BC Söndagen den 23 december 10:30
Kjell Helander BK Oden Falköping Onsdagen den 2 januari 18:30
Krister Karlsson Hjo Bowlingklubb Söndagen den 20 januari 10:30
Söndagen den 3 februari 11:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Söndagen den 6 januari 11:00
Onsdagen den 30 januari 19:30
Leif Magnusson BK Gärdet Söndagen den 23 december 13:30
Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK Söndagen den 23 december 13:30
Lennart Johansson BK Oden Falköping Onsdagen den 2 januari 18:30
Linus Hallgren BK Kåess Onsdagen den 2 januari 18:30
Lisbeth Uddemar Jönköpings BS/Boys Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Lotta Nilsson BK Qvinns Söndagen den 20 januari 10:30
Louis Lavallee Bogesunds BK Onsdagen den 30 januari 19:30
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Söndagen den 3 februari 11:00
Magnus Westerberg Hurricanes BK Söndagen den 6 januari 11:00
Magnus Östlund Team Mariestad BK Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Söndagen den 3 februari 11:00
Makis Manthos Marbodals BS Söndagen den 3 februari 11:00
Mats Wahlström Marbodals BS Torsdagen den 27 december 18:30
Söndagen den 3 februari 11:00
Mattias Antonsson BK 64 Söndagen den 23 december 13:30
Mattias Israelsson Team Mariestad BK Söndagen den 16 december 11:00
Lördagen den 5 januari 11:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Mattias Tiveljung BK Kåess Söndagen den 6 januari 11:00
Michael Cronberg BK Gärdet Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Söndagen den 23 december 10:30
Mikael Andersson BK Gärdet Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Mikael Apelgren BK Ös På Söndagen den 20 januari 10:30
Mikael Lundgren Kvänums BK Söndagen den 6 januari 11:00
Nicklas Odbert BK Glam Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Niklas Hedberg Götene BK Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Ola Andersson Falköpings AIK BK Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Oliver Andersson Team Mariestad BK Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Onsdagen den 30 januari 19:30
Olle Rasmussen Team Mariestad BK Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Olof Abrahamson Falköpings AIK BK Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Patrik Ahlstrand Team Mariestad BK Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Per Bergqvist Team Mariestad BK Söndagen den 16 december 11:00
Söndagen den 23 december 10:30
Söndagen den 6 januari 11:00
Per Gilbertsson BK Oden Falköping Söndagen den 6 januari 11:00
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 6 januari 11:00
Peter Hellström Team Clan BK Söndagen den 3 februari 11:00
Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Peter Klahr BK 64 Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Torsdagen den 27 december 18:30
Onsdagen den 2 januari 18:30
Peter Svensson Hammarby IF BF Söndagen den 3 februari 11:00
Pontus Sunnercrantz BK Wik Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Ralph Gardthman BK 64 Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Söndagen den 23 december 13:30
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Söndagen den 6 januari 11:00
Rasmus Dahlborg BK 64 Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Söndagen den 23 december 10:30
Söndagen den 23 december 13:30
Robert Broo BK Gärdet Söndagen den 23 december 13:30
Robin Ljungkvist Team Mariestad BK Onsdagen den 30 januari 19:30
Robin Skans Team Alingsås BC Söndagen den 23 december 10:30
Roger Antonsson BK 64 Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Söndagen den 23 december 13:30
Rose-Marie Ragnarsson BK Qvinns Lördagen den 5 januari 11:00
Sara Zachrisson BK Ös På Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Sebastian Dempwolf Holm BK Ös På Söndagen den 6 januari 11:00
Sirpa Sipola BK Qvinns Lördagen den 5 januari 11:00
Solveig Johansson Götene BK Torsdagen den 27 december 18:30
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Torsdagen den 27 december 18:30
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Söndagen den 16 december 11:00
Söndagen den 3 februari 11:00
Sten-Åke Antonsson BK 64 Söndagen den 23 december 13:30
Stig-olof Thorin Team Mariestad BK Söndagen den 23 december 10:30
Stina Rasmussen BK Qvinns Lördagen den 5 januari 11:00
Susanne Johansson BK Oden Falköping Onsdagen den 2 januari 18:30
Susanne Zakrisson BK Alley Team Söndagen den 3 februari 14:00 Sista start!
Sören Berggren Kvänums BK Söndagen den 3 februari 11:00
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Lördagen den 5 januari 11:00
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 3 februari 11:00
Tomi Rautio Klotrullarnas BK Söndagen den 18 november 12:30 Early Bird 350kr
Tommy Andersson Falköpings AIK BK Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Tony Johansson Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 3 februari 11:00
Torbjörn Malmberg IK Cyrus Söndagen den 3 februari 11:00
Torbjörn Wernersson BK Kåess Söndagen den 20 januari 10:30
Ulrika Larsson BK Qvinns Lördagen den 5 januari 11:00
Söndagen den 20 januari 10:30
Urban Ljungqvist Marbodals BS Torsdagen den 27 december 18:30
Vesa Rontti BK Glam Lördagen den 10 november 14:00 Early Bird 350kr
Victor Lindberg BK Oden Falköping Söndagen den 3 februari 11:00
Viktor Svarén BK Kyrk Skövde Söndagen den 20 januari 10:30
Weine Nilsson BK 64 Söndagen den 23 december 13:30

TOTALT: 136 SPELARE