Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2018 - Skövde

Arrangeras av:     Skövde Ten Lanes
Telefon: 0500 – 10 31 00
E-mail: info@tenlanes.se
Hemsida: www.tenlanes.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Henström BK Wik Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Söndagen den 6 januari 17:00
Adam Larsson Team Mariestad BK Söndagen den 30 december 16:00
Albin Wahlström Marbodals BS Torsdagen den 31 januari 19:00
Alexander Kyrk Skövde AIK BK Måndagen den 21 januari 19:00
Alexander Larsson Team Pergamon BC Söndagen den 6 januari 17:00
Måndagen den 21 januari 19:00
Anders Hempel Jönköpings BS/Boys Söndagen den 3 februari 10:00 Sista start
Anders Larsson Team Mariestad BK Söndagen den 30 december 16:00
Andreas Andersson Kvänums BK Lördagen den 2 februari 10:00
Andreas Svensson Götene BK Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Andreas Westh BK 64 Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Ann Lundgren BK Qvinns Söndagen den 30 december 16:00
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Söndagen den 6 januari 17:00
Ann-Marie Sandberg BK Ös På Lördagen den 15 december 10:00
Anneli Ljunggren BK Skrufscha Söndagen den 3 februari 10:00 Sista start
Annika Hulén Götene BK Måndagen den 10 december 19:00
Anton Elofsson Team Pergamon BC Måndagen den 21 januari 19:00
Anton Gehlin AIK Torsdagen den 31 januari 19:00
Anton Kvarnström Team Mariestad BK Söndagen den 9 december 10:00
Axel Engblom Team Pergamon BC Måndagen den 21 januari 19:00
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Söndagen den 3 februari 10:00 Sista start
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Lördagen den 2 februari 10:00
Birgita Svensson BK Kyrk Skövde Söndagen den 9 december 10:00
Camilla Larsson BK Alley Team Söndagen den 9 december 10:00
Christer Näsström Falköpings AIK BK Söndagen den 6 januari 17:00
Christian Larsson BK Lidex Söndagen den 9 december 10:00
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Söndagen den 16 december 17:00
Conny Aronsson Annelunds BK Söndagen den 3 februari 10:00 Sista start
Conny Westh BK 64 Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Måndagen den 10 december 19:00
Daniel Blom Marbodals BS Måndagen den 10 december 19:00
Lördagen den 15 december 10:00
Söndagen den 30 december 16:00
Daniel Jacobsson BK 64 Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Måndagen den 10 december 19:00
Daniel Ousbäck BK Kyrk Skövde Söndagen den 16 december 17:00
David Hermansson BK Oden Falköping Måndagen den 10 december 19:00
David Sandberg Skövde AIK BK Torsdagen den 31 januari 19:00
Elisabeth Söderström Skövde AIK BK Söndagen den 9 december 10:00
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Torsdagen den 31 januari 19:00
Emelie Hjort Jönköpings Kägelklubb Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Emelie Tiveljung BK Merci Söndagen den 6 januari 17:00
Emil Billman BK Oden Falköping Lördagen den 2 februari 10:00
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Söndagen den 6 januari 17:00
Erik Bengtsson Borås GIF BK Söndagen den 9 december 10:00
Erik Persson Götene BK Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Erik Åström BK 64 Lördagen den 2 februari 10:00
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Måndagen den 10 december 19:00
Gustav Ranstrand BK Kyrk Skövde Söndagen den 30 december 16:00
Göran Johansson Götene BK Lördagen den 2 februari 10:00
Gösta Hägg Hjo Bowlingklubb Söndagen den 9 december 10:00
Hans Gustafsson Götene BK Måndagen den 10 december 19:00
Söndagen den 30 december 16:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Söndagen den 3 februari 10:00 Sista start
Jan Niskanen Bogesunds BK Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Jan Sunnercrantz BK Lidex Söndagen den 9 december 10:00
Lördagen den 15 december 10:00
Jerry Eriksson BK Ös På Lördagen den 15 december 10:00
Jerry Seth Götene BK Söndagen den 16 december 17:00
Jesper Jacobsen Team Pergamon BC Lördagen den 2 februari 10:00
Jesper Kyrk Skövde AIK BK Måndagen den 21 januari 19:00
Torsdagen den 31 januari 19:00
Jimmy Jansson Falköpings AIK BK Söndagen den 6 januari 17:00
Jimmy Nordvall BK Kåess Söndagen den 6 januari 17:00
Torsdagen den 31 januari 19:00
Joakim Fritzon BK Oden Falköping Söndagen den 16 december 17:00
Joel Pettersson BK Wik Lördagen den 15 december 10:00
Johan Jacobsson BK 64 Söndagen den 6 januari 17:00
Johan Jensen Skövde AIK BK Söndagen den 9 december 10:00
Johan Leijon BK Kyrk Skövde Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Söndagen den 9 december 10:00
Johan Sundler Wåxnäs BC Söndagen den 3 februari 10:00 Sista start
John Johansson Borås GIF BK Söndagen den 9 december 10:00
Jonny Fritzon Marbodals BS Söndagen den 16 december 17:00
Söndagen den 6 januari 17:00
Julia Björnberg Marbodals BS Torsdagen den 31 januari 19:00
Kenny Holgersson Marbodals BS Söndagen den 6 januari 17:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Måndagen den 21 januari 19:00
Kim Nörgaard BK Wik Söndagen den 9 december 10:00
Söndagen den 30 december 16:00
Kjell Helander BK Oden Falköping Söndagen den 6 januari 17:00
Krister Karlsson Hjo Bowlingklubb Söndagen den 9 december 10:00
Lördagen den 2 februari 10:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Måndagen den 10 december 19:00
Söndagen den 30 december 16:00
Lennart Johansson BK Oden Falköping Söndagen den 16 december 17:00
Söndagen den 6 januari 17:00
Lenny Wikström Skövde AIK BK Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Linus Hallgren BK Kåess Lördagen den 2 februari 10:00
Lisbeth Uddemar Jönköpings BS/Boys Söndagen den 3 februari 10:00 Sista start
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Lördagen den 2 februari 10:00
Magnus Westerberg Hurricanes BK Söndagen den 6 januari 17:00
Magnus Östlund Team Mariestad BK Lördagen den 15 december 10:00
Makis Manthos Marbodals BS Torsdagen den 31 januari 19:00
Mats Wahlström Marbodals BS Söndagen den 6 januari 17:00
Mattias Antonsson BK 64 Söndagen den 30 december 16:00
Mattias Israelsson Team Mariestad BK Söndagen den 30 december 16:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Lördagen den 2 februari 10:00
Mattias Tiveljung BK Kåess Söndagen den 6 januari 17:00
Max Sandberg Borås GIF BK Söndagen den 9 december 10:00
Mikael Apelgren BK Ös På Lördagen den 2 februari 10:00
Mikael Kyrk Skövde AIK BK Torsdagen den 31 januari 19:00
Mikael Lundgren Kvänums BK Lördagen den 2 februari 10:00
Mikael Sandberg Skövde AIK BK Torsdagen den 31 januari 19:00
Nicklas Odbert BK Glam Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Niklas Hedberg Götene BK Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Oliver Andersson Team Mariestad BK Söndagen den 6 januari 17:00
Per Bergqvist Team Mariestad BK Söndagen den 9 december 10:00
Lördagen den 15 december 10:00
Per Gilbertsson BK Oden Falköping Måndagen den 10 december 19:00
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 6 januari 17:00
Peter Hellström Team Clan BK Lördagen den 15 december 10:00
Peter Svensson Hammarby IF BF Lördagen den 15 december 10:00
Pontus Sunnercrantz BK Wik Söndagen den 9 december 10:00
Söndagen den 30 december 16:00
Ralph Gardthman BK 64 Lördagen den 2 februari 10:00
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Söndagen den 30 december 16:00
Söndagen den 3 februari 10:00 Sista start
Rasmus Dahlborg BK 64 Lördagen den 2 februari 10:00
Robin Hultsten BK Kaskad Söndagen den 3 februari 10:00 Sista start
Robin Ljungkvist Team Mariestad BK Lördagen den 15 december 10:00
Robin Skans Team Alingsås BC Lördagen den 2 februari 10:00
Söndagen den 3 februari 10:00 Sista start
Roger Antonsson BK 64 Söndagen den 30 december 16:00
Sara Zachrisson BK Ös På Söndagen den 9 december 10:00
Lördagen den 15 december 10:00
Sebastian Dempwolf Holm BK Ös På Söndagen den 16 december 17:00
Simon Ritzl-Häggblad IFK Borås Söndagen den 9 december 10:00
Solveig Johansson Götene BK Måndagen den 10 december 19:00
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Söndagen den 30 december 16:00
Söndagen den 6 januari 17:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Lördagen den 15 december 10:00
Sten-Åke Antonsson BK 64 Söndagen den 30 december 16:00
Susanne Johansson BK Oden Falköping Söndagen den 16 december 17:00
Susanne Zakrisson BK Alley Team Söndagen den 9 december 10:00
Lördagen den 15 december 10:00
Sören Berggren Kvänums BK Lördagen den 2 februari 10:00
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Söndagen den 9 december 10:00
Torsdagen den 31 januari 19:00
Lördagen den 2 februari 10:00
Thommy Pehrsson Götene BK Lördagen den 2 februari 10:00
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 15 december 10:00
Tony Johansson Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 15 december 10:00
Torbjörn Malmberg IK Cyrus Lördagen den 15 december 10:00
Torbjörn Wernersson BK Kåess Söndagen den 6 januari 17:00
Tore Torgersen BK Skrufscha Torsdagen den 31 januari 19:00
Urban Ljungqvist Marbodals BS Måndagen den 10 december 19:00
Vesa Rontti BK Glam Söndagen 11 november kl 10,00 Early Bird 350 kr
Victor Lindberg BK Oden Falköping Måndagen den 10 december 19:00
Viktor Svarén BK Kyrk Skövde Lördagen den 2 februari 10:00

TOTALT: 126 SPELARE