Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2018 - Falköping

Arrangeras av:     Bowlingstället Falköping
Telefon: 0515-71 12 00
E-mail: info@bowlingstallet.se
Hemsida: www.bowlingstallet.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Henström BK Wik Lördagen den 16 mars 12:00
Adam Larsson Team Mariestad BK Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Albin Wahlström Marbodals BS Söndagen den 21 april 09:00
Alexander Larsson Team Pergamon BC Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Söndagen den 14 april 09:00
Alfred Odbert BK Glam Söndagen den 21 april 09:00
Anders Hempel Jönköpings BS/Boys Lördagen den 13 april 15:00
Anders Larsson Team Mariestad BK Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Söndagen den 14 april 09:00
Anders Wallin BK Wik Lördagen den 16 mars 12:00
Andreas Kleinschnittger Team Pergamon BC Lördagen den 13 april 15:00
Ann Lundgren BK Qvinns Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Söndagen den 21 april 09:00
Anneli Ljunggren BK Skrufscha Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Annika Hulén Götene BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Anton Elofsson Team Pergamon BC Lördagen den 16 mars 12:00
Axel Engblom Team Pergamon BC Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Söndagen den 14 april 09:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Lördagen den 13 april 15:00
Birgitta Bjernhagen Mörlanda BS Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Camilla Larsson BK Alley Team Söndagen den 14 april 09:00
Christer Näsström Falköpings AIK BK Söndagen den 14 april 09:00
Christian Larsson BK Lidex Söndagen den 14 april 09:00
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Lördagen den 16 mars 12:00
Daniel Arvidsson Marbodals BS Lördagen den 23 mars 12:00
Daniel Blom Marbodals BS Lördagen den 16 mars 12:00
Söndagen den 21 april 09:00
Daniel Forsberg Mörlanda BS Lördagen den 16 mars 12:00
Daniel Jacobsson BK 64 Lördagen den 16 mars 12:00
Daniel Johansson Falköpings AIK BK Lördagen den 16 mars 12:00
Söndagen den 14 april 09:00
Söndagen den 14 april 12:30
David Hermansson BK Oden Falköping Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 20 april 15:00
Söndagen den 21 april 09:00
David Sandberg Skövde AIK BK Lördagen den 16 mars 12:00
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Lördagen den 13 april 10:00
Emelie Hjorth Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Emil Billman BK Oden Falköping Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Erik Andersson BK Oden Falköping Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 20 april 15:00
Erik Åström BK 64 Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 16 mars 12:00
Fredrik Tengelin BK Wik Lördagen den 16 mars 12:00
Glenn Holmén Mörlanda BS Lördagen den 16 mars 12:00
Glenn Keymer Team Mariestad BK Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Lördagen den 16 mars 12:00
Gösta Hägg Hjo Bowlingklubb Lördagen den 16 mars 12:00
Hanna Engberg Team X-Calibur BK Lördagen den 23 mars 12:00
Hans Gustafsson Götene BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Söndagen den 21 april 09:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Håkan Beijbom Falköpings AIK BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Jan Niskanen Bogesunds BK Lördagen den 20 april 15:00
Söndagen den 21 april 09:00
Jan Sunnercrantz BK Lidex Söndagen den 14 april 09:00
Jerry Nejd Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Jesper Kyrk Skövde AIK BK Lördagen den 16 mars 12:00
Jimmy Jansson Falköpings AIK BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Jimmy Nordvall BK Kåess Lördagen den 13 april 10:00
Joachim Einarsrud BK Bågen Lördagen den 20 april 15:00
Joachim Lind BK Joker Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Joakim Fritzon BK Oden Falköping Söndagen den 21 april 09:00
Joakim Wetterstrand Marbodals BS Lördagen den 23 mars 12:00
Johan Fridolfsson Falköpings AIK BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Johan Jacobsson BK 64 Lördagen den 20 april 15:00
Johan Sundler Wåxnäs BC Söndagen den 14 april 09:00
Jonny Fritzon Marbodals BS Lördagen den 13 april 10:00
Kenny Holgersson Marbodals BS Lördagen den 23 mars 12:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Lördagen den 13 april 15:00
Söndagen den 14 april 12:30
Kim Nörgaard BK Wik Söndagen den 14 april 09:00
Kjell Helander BK Oden Falköping Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 23 mars 12:00
Söndagen den 21 april 09:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 16 mars 12:00
Leif Lindquist Falköpings AIK BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lennart Johansson BK Oden Falköping Söndagen den 14 april 09:00
Lördagen den 20 april 15:00
Lennart Zachrisson BK Wik Lördagen den 16 mars 12:00
Lisbeth Uddemar Jönköpings BS/Boys Lördagen den 13 april 15:00
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 23 mars 12:00
Marcus Karlgren Falköpings AIK BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Marianne Skoglund Borås BK/BK Midas Lördagen den 23 mars 12:00
Martin Larsen Team Pergamon BC Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Mats Wahlström Marbodals BS Lördagen den 23 mars 12:00
Lördagen den 20 april 15:00
Mattias Antonsson BK 64 Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Mattias Israelsson Team Mariestad BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Mattias Olsson Team Pergamon BC Lördagen den 16 mars 12:00
Mattias Tiveljung BK Kåess Lördagen den 13 april 10:00
Mikael Apelgren BK Ös På Söndagen den 21 april 09:00
Misaki Mukotani Team X-Calibur BK Lördagen den 13 april 15:00
Söndagen den 14 april 12:30
Nicklas Odbert BK Glam Söndagen den 21 april 09:00
Ola Andersson Falköpings AIK BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Oliver Andersson Team Mariestad BK Lördagen den 16 mars 12:00
Per Bergqvist Team Mariestad BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Per Gilbertsson BK Oden Falköping Söndagen den 21 april 09:00
Per Skoglund Borås BK/BK Midas Lördagen den 23 mars 12:00
Per-Erik Arnstål BK Oden Falköping Söndagen den 21 april 09:00
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 13 april 10:00
Peter Bjernhagen Mörlanda BS Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Peter Hellström Team Clan BK Lördagen den 20 april 15:00
Peter Klahr BK 64 Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 16 mars 12:00
Peter Ljung Team Pergamon BC Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 23 mars 12:00
Peter Svensson Hammarby IF BF Lördagen den 13 april 15:00
Pia Bergqvist BK Qvinns Lördagen den 16 mars 12:00
Pontus Persic Olofströms BS Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Pontus Sunnercrantz BK Wik Söndagen den 14 april 09:00
Ralph Gardthman BK 64 Lördagen den 16 mars 12:00
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Lördagen den 16 mars 12:00
Robin Hultsten BK Kaskad Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Robin Hypponen Bogesunds BK Lördagen den 16 mars 12:00
Lördagen den 20 april 15:00
Robin Ljungkvist Team Mariestad BK Söndagen den 14 april 12:30
Robin Skans Team Alingsås BC Söndagen den 21 april 09:00
Sara Zachrisson BK Alley Team Lördagen den 16 mars 12:00
Solveig Johansson Götene BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Stefan Olofsson Skövde AIK BK Lördagen den 16 mars 12:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Söndagen den 14 april 12:30
Susanne Johansson BK Oden Falköping Söndagen den 14 april 09:00
Lördagen den 20 april 15:00
Susanne Zakrisson BK Alley Team Söndagen den 14 april 09:00
Sören Berggren Kvänums BK Lördagen den 16 mars 12:00
Thomas Danielsson Falköpings AIK BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Lördagen den 16 mars 12:00
Tobias Fors Falköpings AIK BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 16 mars 12:00
Tony Dahlqvist Falköpings AIK BK Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Tony Johansson Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 13 april 15:00
Torbjörn Malmberg IK Cyrus Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 13 april 15:00
Torbjörn Wernersson BK Kåess Söndagen den 21 april 09:00
Ulla Fredriksson BK Oden Falköping Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 20 april 15:00
Victor Lindberg BK Oden Falköping Lördagen den 9 februari 12:00 Early Bird 350:-
Viktor Svarén BK Kyrk Skövde Söndagen den 21 april 09:00

TOTALT: 120 SPELARE