Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2018 - Borås

Arrangeras av:     Bowlingcafét i Borås
Telefon: 033-412290
E-mail: info@bowlingcafet.se
Hemsida: www.bowlingcafet.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Henström BK Wik Påskdagen Söndagen den 21 april 14:00
Alexander Holm Kvänums BK Söndagen den 12 maj 14:00
Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Alexander Larsson Team Pergamon BC Söndagen den 5 maj 11:00
Anders Hempel Jönköpings BS/Boys Söndagen den 12 maj 14:00
Anders Larsson Team Mariestad BK Söndagen den 5 maj 11:00
Anders Myrling IFK Borås Påskafton lördagen den 20 april 11:00 Early Bird
Ann Lundgren BK Qvinns Söndagen den 5 maj 11:00
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Onsdagen den 8 maj 09:00
Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Annika Hulén Götene BK Söndagen den 12 maj 14:00
Axel Engblom Team Pergamon BC Söndagen den 12 maj 14:00
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Söndagen den 28 april 11:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Onsdagen den 8 maj 09:00
Camilla Larsson BK Alley Team Söndagen den 12 maj 14:00
Carina Krusell BK Ös På Onsdagen den 8 maj 09:00
Carolina Lindström BK Calluna Borås Påskafton lördagen den 20 april 11:00 Early Bird
Christian Flodin IFK Borås Onsdagen den 8 maj 09:00
Christian Larsson BK Lidex Söndagen den 12 maj 14:00
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Söndagen den 5 maj 11:00
Daniel Blom Marbodals BS Lördagen den 18 maj 11:00
Daniel Jacobsson BK 64 Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
David Hermansson BK Oden Falköping Lördagen den 18 maj 11:00
Lördagen den 18 maj 14:00
Elisabeth Söderström Skövde AIK BK Söndagen den 12 maj 14:00
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Påskdagen Söndagen den 21 april 14:00
Emil Billman BK Oden Falköping Söndagen den 5 maj 11:00
Emil Karlsson Kvänums BK Söndagen den 12 maj 14:00
Emma Janson Marbodals BS Lördagen den 18 maj 14:00
Emmelie Rydfalk Borås GIF BK Söndagen den 28 april 11:00
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Söndagen den 5 maj 11:00
Erik Åström BK 64 Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Fredrik Johansson-Westlund Götene BK Onsdagen den 8 maj 09:00
Fredrik Tengelin BK Wik Söndagen den 28 april 11:00
Gabriel Karlsson Team Mariestad BK Onsdagen den 8 maj 09:00
Gary Lång IFK Borås Påskdagen Söndagen den 21 april 14:00
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Söndagen den 5 maj 11:00
Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Hans Gustafsson Götene BK Söndagen den 5 maj 11:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Påskafton lördagen den 20 april 11:00 Early Bird
Lördagen den 18 maj 11:00
Lördagen den 18 maj 14:00
Ivar Rasmussen Mariedals BK Påskdagen Söndagen den 21 april 14:00
James Blomgren Team Alingsås BC Påskdagen Söndagen den 21 april 14:00
Jan Niskanen Bogesunds BK Söndagen den 12 maj 14:00
Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Jan Sunnercrantz BK Lidex Söndagen den 12 maj 14:00
Jimmy Nordvall BK Kåess Onsdagen den 8 maj 09:00
Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Joakim Öhrwall IFK Borås Påskafton lördagen den 20 april 11:00 Early Bird
Johan Jacobsson BK 64 Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Johan Jensen Skövde AIK BK Söndagen den 12 maj 14:00
Johan Sundler Wåxnäs BC Söndagen den 28 april 11:00
John Johansson Borås GIF BK Söndagen den 28 april 11:00
Jonathan Winhagen Team Ystad BK Söndagen den 5 maj 11:00
Jonny Fritzon Marbodals BS Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Kalle Sandén BK Oden Falköping Onsdagen den 8 maj 09:00
Karl-arne Stern Mariedals BK Lördagen den 18 maj 14:00
Kenny Holgersson Marbodals BS Lördagen den 18 maj 11:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Påskafton lördagen den 20 april 11:00 Early Bird
Söndagen den 5 maj 11:00
Kim Nörgaard BK Wik Påskdagen Söndagen den 21 april 14:00
Kjell Helander BK Oden Falköping Lördagen den 18 maj 14:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Söndagen den 28 april 11:00
Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Lars-åke Skatt Marbodals BS Lördagen den 18 maj 11:00
Lennart Johansson BK Oden Falköping Söndagen den 5 maj 11:00
Lisbeth Uddemar Jönköpings BS/Boys Söndagen den 12 maj 14:00
Louis Lavallee Bogesunds BK Söndagen den 12 maj 14:00
Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Söndagen den 5 maj 11:00
Makis Manthos Marbodals BS Onsdagen den 8 maj 09:00
Markus Carlsson IFK Borås Lördagen den 18 maj 11:00
Mats Wahlström Marbodals BS Lördagen den 18 maj 14:00
Mattias Lindström IFK Borås Onsdagen den 8 maj 09:00
Mattias Tiveljung BK Kåess Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Max Sandberg Borås GIF BK Söndagen den 28 april 11:00
Mikael Apelgren BK Ös På Lördagen den 18 maj 11:00
Mikael Kjellberg Kinna BK Onsdagen den 8 maj 09:00
Mikael Roos Team Alingsås BC Lördagen den 18 maj 14:00
Misaki Mukotani Team X-Calibur BK Påskafton lördagen den 20 april 11:00 Early Bird
Nicklas Odbert BK Glam Söndagen den 28 april 11:00
Oliver Andersson Team Mariestad BK Söndagen den 5 maj 11:00
Lördagen den 18 maj 14:00
Pekka Perttunen BK 64 Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Per Bergqvist Team Mariestad BK Söndagen den 5 maj 11:00
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 18 maj 14:00
Peter Hellström Team Clan BK Påskdagen Söndagen den 21 april 14:00
Pontus Sunnercrantz BK Wik Söndagen den 12 maj 14:00
Ralph Gardthman BK 64 Söndagen den 19 maj 14:00 Sista Start
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Söndagen den 28 april 11:00
Rasmus Roos BK Joker Lördagen den 18 maj 14:00
Rickard Dahllöf Team Alingsås BC Påskafton lördagen den 20 april 11:00 Early Bird
Robin Ljungkvist Team Mariestad BK Onsdagen den 8 maj 09:00
Robin Skans Team Alingsås BC Lördagen den 18 maj 14:00
Sara Zachrisson BK Ös På Söndagen den 28 april 11:00
Simon Ritzl-Häggblad IFK Borås Söndagen den 28 april 11:00
Sofia Lassila BK Calluna Borås Påskafton lördagen den 20 april 11:00 Early Bird
Solveig Johansson Götene BK Söndagen den 12 maj 14:00
Stefan Bergdahl BK Viskan Söndagen den 28 april 11:00
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Lördagen den 18 maj 14:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Söndagen den 5 maj 11:00
Lördagen den 18 maj 14:00
Susanne Johansson BK Oden Falköping Söndagen den 5 maj 11:00
Susanne Zakrisson BK Alley Team Söndagen den 12 maj 14:00
Thorbjörn Ohlsson Mariedals BK Påskdagen Söndagen den 21 april 14:00
Timothy Jönsson IFK Borås Påskafton lördagen den 20 april 11:00 Early Bird
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 18 maj 11:00
Lördagen den 18 maj 14:00
Tony Johansson Jönköpings Kägelklubb Påskafton lördagen den 20 april 11:00 Early Bird
Lördagen den 18 maj 11:00
Torbjörn Wernersson BK Kåess Onsdagen den 8 maj 09:00
Viktor Svarén BK Kyrk Skövde Lördagen den 18 maj 11:00

TOTALT: 98 SPELARE