Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2019 - Kvänum

Arrangeras av:     Lumber & Karle, Kvänum
Telefon: 0512-70905
E-mail: bowling@lumberkarle.se
Hemsida: www.lumberkarle.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Andersson Team Pergamon BC Lördagen den 2 november 10:00
Lördagen den 2 november 14:00
Adam Henström BK Wik Lördagen den 2 november 14:00
Alexander Holm Team Alingsås BC Söndagen den 6 oktober 18:00
Tisdagen den 29 oktober 10:00
Lördagen den 2 november 14:00
Alexander Larsson Team Pergamon BC Lördagen den 2 november 10:00
Lördagen den 2 november 14:00
Alfred Odbert BK Nobel Söndagen den 25 augusti 12:30
Söndagen den 27 oktober 18:00
Anders Rogvall Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 3 november 10:00
Anders Wallin BK Wik Lördagen den 2 november 14:00
Andreas Hansen Örgryte IS BF Lördagen den 2 november 14:00
Andreas Kleinschnittger Team Pergamon BC Lördagen den 5 oktober 10:00
Andreas Wik BK Wik Onsdagen den 9 oktober 18:30
Angelica Lovrencic Team Mariestad BK Söndagen den 27 oktober 18:00
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Söndagen den 27 oktober 18:00
Anneli Ansborg Hönö BK Torsdagen den 24 oktober 20:00
Annika Hulén Götene BK Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Torsdagen den 3 oktober 20:30
Söndagen den 6 oktober 18:00
Lördagen den 2 november 14:00
Anton Andersson Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 3 november 10:00
Anton Elofsson Team Pergamon BC Lördagen den 5 oktober 10:00
Axel Engblom Team Pergamon BC Onsdagen den 9 oktober 18:30
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Söndagen den 27 oktober 18:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Söndagen den 27 oktober 18:00
Birgitta Nolstrand BK Skrufscha Lördagen den 2 november 14:00
Bonny Lilja Hönö BK Torsdagen den 24 oktober 20:00
Camilla Larsson BK Alley Team Söndagen den 27 oktober 18:00
Carina Krusell BK Ös På Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Casper Samuelsson Team Mariestad BK Söndagen den 27 oktober 18:00
Charlotta Malmer BK Oden Falköping Lördagen den 2 november 10:00
Charlotta Olsen BK Team Trollhättan Söndagen den 3 november 10:00
Christian Larsson BK Lidex Lördagen den 5 oktober 10:00
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Onsdagen den 9 oktober 18:30
Tisdagen den 29 oktober 10:00
Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Claes Norberg Arendals BK Söndagen den 3 november 10:00
Conny Aronsson Annelunds BK Onsdagen den 9 oktober 18:30
Daniel Fransson Team Pergamon BC Tisdagen den 29 oktober 10:00
Daniel Jacobsson BK 64 Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Daniel Johansson Falköpings AIK BK Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Daniel Pettersson Kungälvs BK Söndagen den 25 augusti 12:30
David Hermansson BK Oden Falköping Lördagen den 2 november 10:00
Dennis Johansson Kvänums BK Torsdagen den 24 oktober 20:00
Dennis Karlsson Kvänums BK Tisdagen den 29 oktober 10:00
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Lördagen den 2 november 14:00
Emil Billman BK Oden Falköping Söndagen den 27 oktober 14:00
Emil Karlsson Kvänums BK Tisdagen den 29 oktober 10:00
Emil Olander BK Ös På Söndagen den 3 november 10:00
Emma Janson Marbodals BS Söndagen den 6 oktober 14:00
Söndagen den 27 oktober 14:00
Lördagen den 2 november 14:00
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Lördagen den 2 november 10:00
Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Eva Gundberg Kvänums BK Söndagen den 27 oktober 18:00
Fatima Carlsson BK Team Trollhättan Söndagen den 3 november 10:00
Filip Malmer Marbodals BS Lördagen den 2 november 10:00
Freddy Alm BK Håvås Torsdagen den 24 oktober 20:00
Fredrik Olausson Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 3 november 10:00
Fredrik Tengelin BK Wik Lördagen den 5 oktober 10:00
Glenn Keymer Team Mariestad BK Lördagen den 2 november 10:00
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Torsdagen den 3 oktober 20:30
Lördagen den 2 november 14:00
Göran Johansson Hönö BK Torsdagen den 24 oktober 20:00
Gösta Hägg Hjo Bowlingklubb Söndagen den 3 november 10:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 27 oktober 14:00
Söndagen den 3 november 10:00
Henrik Johansson Team Clan BK Lördagen den 5 oktober 10:00
Söndagen den 6 oktober 14:00
James Blomgren Team Alingsås BC Torsdagen den 3 oktober 20:30
Jan Kjellqvist Kvänums BK Torsdagen den 24 oktober 20:00
Jan Niskanen Bogesunds BK Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Jan Sunnercrantz BK Lidex Lördagen den 5 oktober 10:00
Janine Manuela Gabel Team X-Calibur BK Lördagen den 2 november 10:00
Jesper Pettersson Team Alingsås BC Onsdagen den 9 oktober 18:30
Jessica Nilsson BK Skrufscha Söndagen den 6 oktober 18:00
Onsdagen den 9 oktober 18:30
Joakim Wetterstrand Marbodals BS Tisdagen den 29 oktober 10:00
Joakim Öhrwall IFK Borås Söndagen den 27 oktober 14:00
Johan Jacobsson BK 64 Söndagen den 6 oktober 18:00
Johan Sundler Wåxnäs BC Söndagen den 27 oktober 18:00
Lördagen den 2 november 14:00
Johanna Borgström Hönö BK Torsdagen den 24 oktober 20:00
Jonas Henningsson Hurricanes BK Söndagen den 3 november 10:00
Jonas Kilsmark BK Skrufscha Onsdagen den 9 oktober 18:30
Jonathan Jacobsson BK 64 Söndagen den 6 oktober 18:00
Josefin Andersson BK Oden Falköping Lördagen den 2 november 10:00
Josefin Hermansson Team X-Calibur BK Torsdagen den 3 oktober 20:30
Julius Nolstrand Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 2 november 14:00
Kajsa Samuelsson Team Mariestad BK Söndagen den 27 oktober 18:00
Karin Roth Götene BK Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Kasper Kjellberg BK Joker Söndagen den 6 oktober 18:00
Keith Lindqvist Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 27 oktober 14:00
Kenny Holgersson Marbodals BS Lördagen den 2 november 10:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Lördagen den 2 november 10:00
Lördagen den 2 november 14:00
Kim Nordin BK Triss Söndagen den 6 oktober 18:00
Kim Nörgaard BK Wik Lördagen den 5 oktober 10:00
Söndagen den 27 oktober 18:00
Kjell Antonsson Premier BC Lördagen den 2 november 10:00
Klas Thunberg BK Nobel Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Krister Karlsson Hjo Bowlingklubb Söndagen den 3 november 10:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Torsdagen den 24 oktober 20:00
Lördagen den 2 november 10:00
Lars-åke Skatt Marbodals BS Lördagen den 2 november 10:00
Lennart Nyman BK Nobel Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Leo Ornered Stureby BK Söndagen den 25 augusti 12:30
Lotta Nilsson BK Qvinns Söndagen den 27 oktober 18:00
Louis Lavallee Bogesunds BK Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Söndagen den 27 oktober 14:00
Magnus Westerberg Hurricanes BK Söndagen den 3 november 10:00
Makis Manthos Marbodals BS Tisdagen den 29 oktober 10:00
Malin Johansson BK Högland Lördagen den 5 oktober 10:00
Marcus Fransson BK Skrufscha Söndagen den 6 oktober 18:00
Onsdagen den 9 oktober 18:30
Mats Andersson Team Clan BK Tisdagen den 29 oktober 10:00
Mats Wahlström Marbodals BS Söndagen den 25 augusti 12:30
Söndagen den 6 oktober 14:00
Söndagen den 27 oktober 14:00
Lördagen den 2 november 14:00
Mattias Antonsson BK 64 Söndagen den 6 oktober 14:00
Monica Wijk Hönö BK Torsdagen den 24 oktober 20:00
Morgan Tellander BK Håvås Torsdagen den 24 oktober 20:00
Nicklas Odbert BK Nobel Söndagen den 25 augusti 12:30
Söndagen den 27 oktober 18:00
Noel Ivarsson Kvänums BK Tisdagen den 29 oktober 10:00
Olivia Malmer BK Oden Falköping Lördagen den 2 november 10:00
Olle Pejstrup IFK Göteborg Bowling Herr Söndagen den 6 oktober 18:00
Patrik Wester BK Wik Söndagen den 27 oktober 18:00
Pekka Perttunen BK 64 Torsdagen den 3 oktober 20:30
Per Gilbertsson Marbodals BS Söndagen den 27 oktober 14:00
Per-Anders Berg BK Wik Lördagen den 5 oktober 10:00
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 3 november 10:00
Peter Hellström Team Clan BK Söndagen den 6 oktober 18:00
Pia Åkerstedt Kvänums BK Söndagen den 27 oktober 18:00
Pontus Andersson Team Clan BK Tisdagen den 29 oktober 10:00
Pontus Malmberg BK 64 Söndagen den 6 oktober 14:00
Pontus Sunnercrantz BK Wik Lördagen den 5 oktober 10:00
Ralph Gardthman BK 64 Torsdagen den 3 oktober 20:30
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Lördagen den 2 november 10:00
Rasmus Dahlborg BK 64 Söndagen den 6 oktober 14:00
Rasmus Edvall IS Göta Söndagen den 25 augusti 12:30
Robin Jacobsson BK 64 Söndagen den 6 oktober 18:00
Robin Skans Team Alingsås BC Lördagen den 2 november 14:00
Roger Antonsson BK 64 Söndagen den 6 oktober 14:00
Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Roger Höglund BK 64 Söndagen den 6 oktober 14:00
Ronald Baude Kvänums BK Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Sara Zachrisson BK Alley Team Lördagen den 5 oktober 10:00
Sebastian Friberg Team Alingsås BC Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Sofia Olsson BK Oden Falköping Lördagen den 5 oktober 10:00
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Söndagen den 27 oktober 14:00
Stefan Nilsson BK Nobel Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Söndagen den 27 oktober 18:00
Sten-Åke Antonsson BK 64 Söndagen den 6 oktober 14:00
Söndagen den 3 november 14:00 (Sista start)
Susanne Johansson BK Oden Falköping Söndagen den 27 oktober 14:00
Susanne Zakrisson BK Alley Team Lördagen den 5 oktober 10:00
Sören Berggren Kvänums BK Torsdagen den 24 oktober 20:00
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Söndagen den 3 november 10:00
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Söndagen den 27 oktober 14:00
Tobias Larsson Marbodals BS Torsdagen den 24 oktober 20:00
Tomas Elofsson BK Wik Lördagen den 5 oktober 10:00
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 27 oktober 14:00
Söndagen den 3 november 10:00
Tomas Ringeby Kvänums BK Onsdagen den 9 oktober 18:30
Torsdagen den 24 oktober 20:00
Söndagen den 27 oktober 14:00
Tommie Liberg BK Oden Falköping Söndagen den 27 oktober 14:00
Tony Johansson Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 27 oktober 14:00
Tony Karlsson BK Skrufscha Onsdagen den 9 oktober 18:30
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen Söndagen den 6 oktober 14:00
Ulla Fredriksson BK Oden Falköping Lördagen den 5 oktober 10:00
Söndagen den 3 november 10:00
Urban Ljungqvist Marbodals BS Torsdagen den 24 oktober 20:00
Vesa Rontti IKW/Köping BK Söndagen den 25 augusti 12:30
Victor Lindberg BK Oden Falköping Söndagen den 27 oktober 14:00
Viktoria Sofková BK Högland Lördagen den 5 oktober 10:00
Söndagen den 6 oktober 14:00
William Hernlind Team Alingsås BC Söndagen den 6 oktober 14:00
Tisdagen den 29 oktober 10:00

TOTALT: 150 SPELARE