Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2019 - Tidaholm

Arrangeras av:     Forshallens Bowlingcenter
Telefon: 0502-12567 , 0768-963337
E-mail: info@forshallensbowlingcenter.se
Hemsida: www.forshallensbowlingcenter.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Andersson Team Pergamon BC Onsdagen den 16 oktober 19:15
Adam Henström Team Alingsås BC Söndagen den 13 oktober 11.00
Lördagen den 2 november 10:00
Albin Wahlström Marbodals BS Lördagen den 2 november 10:00
Alexander Holm Team Alingsås BC Lördagen den 5 oktober 11:00
Alexander Larsson Team Pergamon BC Lördagen den 5 oktober 11:00
Onsdagen den 16 oktober 19:15
Alfred Odbert BK Nobel Söndagen den 25 augusti 16:00 Early Bird 350kr
Söndagen den 27 oktober 14:00
Anders A. Croona Premier BC Söndagen den 13 oktober 11.00
Onsdagen den 16 oktober 19:15
Anders Larsson Team Mariestad BK Onsdagen den 30 oktober 19:15
Anders Wallin BK Wik Söndagen den 3 november 10:00
Angelica Lovrencic Team Mariestad BK Onsdagen den 23 oktober 19:15
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Onsdagen den 30 oktober 19:15
Annika Hulén Götene BK Söndagen den 27 oktober 14:00
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Söndagen den 6 oktober 11:00
Anton Andersson Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Anton Larsson BK Wik Söndagen den 13 oktober 11.00
Axel Engblom Team Pergamon BC Lördagen den 2 november 10:00
Axel Wallin BK Wik Söndagen den 3 november 10:00
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Söndagen den 27 oktober 14:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Onsdagen den 16 oktober 19:15
Birgita Svensson BK Kyrk Skövde Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Birgitta Nolstrand BK Skrufscha Lördagen den 2 november 10:00
Bonny Lilja Hönö BK Onsdagen den 23 oktober 19:15
Camilla Larsson BK Alley Team Söndagen den 13 oktober 11.00
Carina Krusell BK Ös På Onsdagen den 30 oktober 19:15
Casper Samuelsson Team Mariestad BK Onsdagen den 23 oktober 19:15
Charlotta Malmer BK Oden Falköping Söndagen den 25 augusti 16:00 Early Bird 350kr
Charlotta Olsen BK Team Trollhättan Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Christer Jakobsson Kungälvs BK Söndagen den 25 augusti 16:00 Early Bird 350kr
Christian Larsson BK Lidex Söndagen den 13 oktober 11.00
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Lördagen den 12 oktober 11.00
Lördagen den 2 november 10:00
Claes Norberg Götene BK Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Conny Aronsson Mörlanda BS Onsdagen den 23 oktober 19:15
Daniel Arvidsson Marbodals BS Onsdagen den 16 oktober 19:15
Daniel Jacobsson BK 64 Lördagen den 12 oktober 11.00
Söndagen den 3 november 10:00
Daniel Johansson Falköpings AIK BK Lördagen den 2 november 10:00
David Hermansson BK Oden Falköping Söndagen den 3 november 10:00
Dennis Johansson Kvänums BK Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Emil Billman BK Oden Falköping Lördagen den 12 oktober 11.00
Emil Karlsson Kvänums BK Söndagen den 27 oktober 14:00
Emil Olander BK Ös På Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Emma Janson Marbodals BS Lördagen den 5 oktober 11:00
Emma Lejman BK Trol Onsdagen den 30 oktober 19:15
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Onsdagen den 30 oktober 19:15
Erik Andersson BK Oden Falköping Söndagen den 3 november 10:00
Fatima Carlsson BK Calluna Borås Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Freddy Alm BK Håvås Söndagen den 27 oktober 14:00
Fredrik Olausson Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Fredrik Tengelin BK Wik Söndagen den 6 oktober 11:00
Glenn Keymer Team Mariestad BK Onsdagen den 30 oktober 19:15
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Söndagen den 13 oktober 11.00
Lördagen den 2 november 10:00
Gustav Green BK Taifun Söndagen den 13 oktober 11.00
Gösta Hägg Hjo Bowlingklubb Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Onsdagen den 18 september 19:15
Onsdagen den 23 oktober 19:15
Lördagen den 2 november 10:00
Henrik Blomqvist Marbodals BS Lördagen den 5 oktober 11:00
Onsdagen den 16 oktober 19:15
Jan Niskanen Bogesunds BK Lördagen den 12 oktober 11.00
Jan Sunnercrantz BK Lidex Söndagen den 13 oktober 11.00
Jerry Nejd Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 25 augusti 16:00 Early Bird 350kr
Lördagen den 5 oktober 11:00
Lördagen den 12 oktober 11.00
Jesper Pettersson Team Alingsås BC Onsdagen den 16 oktober 19:15
Jessica Nilsson BK Skrufscha Söndagen den 6 oktober 11:00
Onsdagen den 23 oktober 19:15
Söndagen den 3 november 10:00
Joakim Wetterstrand Marbodals BS Lördagen den 5 oktober 11:00
Söndagen den 13 oktober 11.00
Joakim Öhrwall IFK Borås Onsdagen den 30 oktober 19:15
Johan Jacobsson BK 64 Söndagen den 25 augusti 16:00 Early Bird 350kr
Johan Nilsson Marbodals BS Onsdagen den 16 oktober 19:15
Johan Sundler Wåxnäs BC Söndagen den 27 oktober 14:00
Johanna Borgström Hönö BK Onsdagen den 23 oktober 19:15
Jonas Henningsson Hurricanes BK Onsdagen den 30 oktober 19:15
Jonas Kilsmark BK Skrufscha Onsdagen den 23 oktober 19:15
Jonathan Jacobsson BK 64 Lördagen den 12 oktober 11.00
Josefin Hermansson Team X-Calibur BK Onsdagen den 16 oktober 19:15
Onsdagen den 30 oktober 19:15
Julius Nolstrand Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 2 november 10:00
Jörgen Fritzson Vara BK Onsdagen den 16 oktober 19:15
Kajsa Samuelsson Team Mariestad BK Onsdagen den 23 oktober 19:15
Karin Roth Götene BK Söndagen den 27 oktober 14:00
Kasper Kjellberg BK Joker Söndagen den 6 oktober 11:00
Keith Lindqvist Jönköpings Kägelklubb Onsdagen den 18 september 19:15
Onsdagen den 23 oktober 19:15
Kenny Holgersson Marbodals BS Lördagen den 5 oktober 11:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Lördagen den 12 oktober 11.00
Onsdagen den 16 oktober 19:15
Kim Nordin BK Triss Söndagen den 6 oktober 11:00
Kim Nörgaard BK Wik Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Kjell Antonsson Premier BC Onsdagen den 16 oktober 19:15
Klas Thunberg BK Nobel Onsdagen den 30 oktober 19:15
Krister Karlsson Hjo Bowlingklubb Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Lars-Johan Björk Marbodals BS Söndagen den 13 oktober 11.00
Lars-åke Skatt Marbodals BS Söndagen den 3 november 10:00
Lennart Nyman BK Nobel Onsdagen den 30 oktober 19:15
Linus Lennartsson Vara BK Onsdagen den 16 oktober 19:15
Louis Lavallee Bogesunds BK Lördagen den 12 oktober 11.00
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Lördagen den 12 oktober 11.00
Magnus Westerberg Hurricanes BK Onsdagen den 30 oktober 19:15
Makis Manthos Marbodals BS Söndagen den 25 augusti 16:00 Early Bird 350kr
Lördagen den 5 oktober 11:00
Söndagen den 13 oktober 11.00
Marcus Fransson BK Skrufscha Söndagen den 6 oktober 11:00
Onsdagen den 23 oktober 19:15
Söndagen den 3 november 10:00
Mats Wahlström Marbodals BS Lördagen den 5 oktober 11:00
Mikael Apelgren BK Ös På Onsdagen den 30 oktober 19:15
Mikael Lindholm Team Ystad BK Söndagen den 27 oktober 14:00
Morgan Carlsson Marbodals BS Onsdagen den 30 oktober 19:15
Morgan Tellander BK Håvås Söndagen den 27 oktober 14:00
Nicklas Odbert BK Nobel Söndagen den 25 augusti 16:00 Early Bird 350kr
Söndagen den 27 oktober 14:00
Olivia Malmer BK Oden Falköping Söndagen den 25 augusti 16:00 Early Bird 350kr
Olle Gannerud Jönköpings Kägelklubb Onsdagen den 18 september 19:15
Olle Pejstrup IFK Göteborg Bowling Herr Söndagen den 6 oktober 11:00
Patrik Wester BK Wik Lördagen den 2 november 10:00
Pekka Perttunen BK 64 Söndagen den 3 november 10:00
Per Gilbertsson Marbodals BS Lördagen den 12 oktober 11.00
Per-Anders Berg BK Wik Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Peter Ferm Premier BC Söndagen den 27 oktober 14:00
Pontus Sunnercrantz BK Wik Söndagen den 13 oktober 11.00
Ralph Gardthman BK 64 Söndagen den 3 november 10:00
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Söndagen den 27 oktober 14:00
Rasmus Dahlborg BK 64 Söndagen den 3 november 10:00
Robin Jacobsson BK 64 Lördagen den 12 oktober 11.00
Robin Skans Team Alingsås BC Onsdagen den 30 oktober 19:15
Roger Antonsson BK 64 Lördagen den 12 oktober 11.00
Roger Höglund BK 64 Söndagen den 3 november 10:00
Roger Johansson Falköpings AIK BK Söndagen den 3 november 10:00
Sara Zachrisson BK Alley Team Söndagen den 6 oktober 11:00
Sebastian Dempwolf Holm BK Ös På Onsdagen den 23 oktober 19:15
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Söndagen den 13 oktober 11.00
Söndagen den 3 november 10:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Söndagen den 13 oktober 11.00
Sten-Åke Antonsson BK 64 Lördagen den 12 oktober 11.00
Susanne Johansson BK Oden Falköping Lördagen den 2 november 10:00
Susanne Zakrisson BK Alley Team Söndagen den 13 oktober 11.00
Sven Ruda Falköpings AIK BK Söndagen den 3 november 10:00
Sören Berggren Kvänums BK Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Onsdagen den 23 oktober 19:15
Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Thomas Lager Marbodals BS Onsdagen den 16 oktober 19:15
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Lördagen den 12 oktober 11.00
Tobias Kling Marbodals BS Onsdagen den 16 oktober 19:15
Tobias Larsson Marbodals BS Onsdagen den 18 september 19:15
Onsdagen den 30 oktober 19:15
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb Onsdagen den 23 oktober 19:15
Lördagen den 2 november 10:00
Tomas Ringeby Kvänums BK Söndagen den 3 november 14:00 Sista Start
Tommie Liberg BK Oden Falköping Onsdagen den 18 september 19:15
Söndagen den 13 oktober 11.00
Söndagen den 3 november 10:00
Tony Johansson Jönköpings Kägelklubb Onsdagen den 23 oktober 19:15
Lördagen den 2 november 10:00
Tony Karlsson BK Skrufscha Onsdagen den 23 oktober 19:15
Torbjörn Malmberg IK Cyrus Lördagen den 2 november 10:00
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen Söndagen den 27 oktober 14:00
Ulla Fredriksson BK Oden Falköping Lördagen den 12 oktober 11.00
Urban Ljungqvist Marbodals BS Onsdagen den 18 september 19:15
Lördagen den 5 oktober 11:00
Onsdagen den 16 oktober 19:15
Vesa Rontti IKW/Köping BK Söndagen den 25 augusti 16:00 Early Bird 350kr
Victor Lindberg BK Oden Falköping Lördagen den 12 oktober 11.00
William Hernlind Team Alingsås BC Lördagen den 2 november 10:00

TOTALT: 141 SPELARE