Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2019 - Skövde Olearys

Arrangeras av:     OLearys Bowling & Restaurang Skövde
Telefon: 0500-48 16 00
E-mail: personal.skovde@olearys.se
Hemsida: www.olearys.se/skovde

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Andersson Team Pergamon BC Tisdagen den 24 mars 19:00
Adam Henström BK Wik Lördagen den 14 mars 14:00
Adam Johnsson BK Kyrk Skövde Torsdagen den 20 februari 19:00 Early Bird 350 :-
Söndagen den 15 mars 12:00
Tisdagen den 24 mars 19:00
Adam Larsson Team Mariestad BK Lördagen den 7 mars 10:00
Alexander Holm Team Alingsås BC Lördagen den 7 mars 14:00
Alexsander Flodin BK Joker Söndagen den 8 mars 12:00
Alfred Odbert BK Nobel Söndagen den 8 mars 12:00
Fredagen den 10 april 12:00 (Långfredagen)
Anders Wallin BK Wik Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Andreas Kleinschnittger Team Pergamon BC Söndagen den 8 mars 12:00
Angelica Lovrencic Team Mariestad BK Lördagen den 7 mars 10:00
Annika Hulén Götene BK Torsdagen den 19 mars 19:00
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Lördagen den 7 mars 14:00
Lördagen den 14 mars 14:00
Axel Engblom Team Pergamon BC Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Söndagen den 8 mars 12:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Lördagen den 14 mars 14:00
Tisdagen den 24 mars 19:00
Birgita Svensson BK Kyrk Skövde Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Torsdagen den 20 februari 19:00 Early Bird 350 :-
Tisdagen den 24 mars 19:00
Birgitta Nolstrand BK Skrufscha Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Söndagen den 8 mars 12:00
Björn Nilsson BK Virveln Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Camilla Larsson BK Alley Team Torsdagen den 19 mars 19:00
Casper Samuelsson Team Mariestad BK Lördagen den 7 mars 10:00
Charlotta Olsen BK Team Trollhättan Söndagen den 15 mars 12:00
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Söndagen den 8 mars 12:00
Söndagen den 15 mars 12:00
Claes Norberg Arendals BK Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Conny Aronsson Annelunds BK Torsdagen den 20 februari 19:00 Early Bird 350 :-
Daniel Blom Marbodals BS Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Daniel Jacobsson BK 64 Lördagen den 7 mars 10:00
Daniel Ousbäck BK Kyrk Skövde Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
David Hermansson BK Oden Falköping Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Tisdagen den 24 mars 19:00
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Lördagen den 7 mars 14:00
Torsdagen den 9 april 19:00
Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Emil Billman BK Oden Falköping Lördagen den 11 april 14:00 (Påskafton)
Emil Karlsson Kvänums BK Söndagen den 8 mars 12:00
Emma Janson Marbodals BS Torsdagen den 19 mars 19:00
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Tisdagen den 24 mars 19:00
Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Freddy Alm BK Håvås Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Fredrik Olausson Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 15 mars 12:00
Fredrik Tengelin BK Wik Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Lördagen den 11 april 14:00 (Påskafton)
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Jan Niskanen Bogesunds BK Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Jan Sunnercrantz BK Lidex Fredagen den 10 april 12:00 (Långfredagen)
Jesper Pettersson Team Alingsås BC Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Jessica Nilsson BK Skrufscha Torsdagen den 19 mars 19:00
Johan Jacobsson BK 64 Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Johan Sundler Wåxnäs BC Söndagen den 8 mars 12:00
Jonas Kilsmark BK Skrufscha Lördagen den 14 mars 14:00
Jonathan Jacobsson BK 64 Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Lördagen den 7 mars 10:00
Jonny Flodin Team Alingsås BC Söndagen den 8 mars 12:00
Josefin Hermansson Team X-Calibur BK Tisdagen den 24 mars 19:00
Judith Friman BK Högland Torsdagen den 9 april 19:00
Julius Nolstrand Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Söndagen den 8 mars 12:00
Kajsa Samuelsson Team Mariestad BK Lördagen den 7 mars 10:00
Karin Roth Götene BK Torsdagen den 19 mars 19:00
Kenny Holgersson Marbodals BS Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Kim Bolleby Team Pergamon BC Tisdagen den 24 mars 19:00
Torsdagen den 9 april 19:00
Lördagen den 11 april 14:00 (Påskafton)
Kim Karlsson Team Mariestad BK Lördagen den 7 mars 10:00
Kim Nörgaard BK Wik Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Kjell-Ove Karlström Larsson BK Kyrk Skövde Lördagen den 7 mars 14:00
Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Klas Thunberg BK Nobel Torsdagen den 9 april 19:00
Lars Lindbäck BK Kaskad Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Lars-Johan Björk Marbodals BS Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Lennart Nyman BK Nobel Torsdagen den 9 april 19:00
Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Louis Lavallee Bogesunds BK Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Tisdagen den 24 mars 19:00
Lördagen den 11 april 14:00 (Påskafton)
Marcus Fransson BK Skrufscha Torsdagen den 19 mars 19:00
Marie Larsson Götene BK Torsdagen den 19 mars 19:00
Mathias Kern BK Örnen Söndagen den 8 mars 12:00
Mathias Ulfhielm BK Virveln Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Mats Björkander BK Kyrk Skövde Torsdagen den 20 februari 19:00 Early Bird 350 :-
Mats Knutsson Marbodals BS Torsdagen den 9 april 19:00
Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Mats Larsson BK Kyrk Skövde Torsdagen den 20 februari 19:00 Early Bird 350 :-
Mats Wahlström Marbodals BS Torsdagen den 19 mars 19:00
Torsdagen den 9 april 19:00
Mattias Antonsson BK 64 Lördagen den 7 mars 10:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Söndagen den 8 mars 12:00
Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Melwin Nielsen Jönköpings Kägelklubb Fredagen den 10 april 12:00 (Långfredagen)
Mikael Thimberg BK Kyrk Skövde Torsdagen den 20 februari 19:00 Early Bird 350 :-
Lördagen den 7 mars 10:00
Tisdagen den 24 mars 19:00
Monika Smedberg BK Kyrk Skövde Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Morgan Tellander BK Håvås Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Nicklas Odbert BK Nobel Söndagen den 8 mars 12:00
Fredagen den 10 april 12:00 (Långfredagen)
Olle Rasmussen Team Mariestad BK Lördagen den 7 mars 10:00
Patrik Wester BK Wik Lördagen den 7 mars 10:00
Per Gilbertsson Marbodals BS Tisdagen den 24 mars 19:00
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 11 april 14:00 (Påskafton)
Peter Hellström Team Clan BK Lördagen den 7 mars 10:00
Torsdagen den 19 mars 19:00
Pierre Röhnisch BK Nobel Fredagen den 10 april 12:00 (Långfredagen)
Pontus Sunnercrantz BK Wik Fredagen den 10 april 12:00 (Långfredagen)
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Rasmus Samuelsson BK Örnen Lördagen den 7 mars 14:00
Robin Jacobsson BK 64 Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Lördagen den 7 mars 10:00
Robin Skans Team Alingsås BC Lördagen den 11 april 14:00 (Påskafton)
Roger Samuelsson Ytterby BK Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Roger Westman BK Kyrk Skövde Lördagen den 7 mars 14:00
Sara Zachrisson BK Alley Team Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Sebastian Dempwolf Holm BK Ös På Lördagen den 14 mars 14:00
Sebastian Friberg Team Alingsås BC Söndagen den 8 mars 12:00
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Tisdagen den 24 mars 19:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Susanne Johansson BK Oden Falköping Lördagen den 7 mars 10:00
Susanne Zakrisson BK Alley Team Fredagen den 10 april 12:00 (Långfredagen)
Sören Berggren Kvänums BK Söndagen den 15 mars 12:00
Teodor Samuelsson IS Göta Lördagen den 7 mars 14:00
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Torsdagen den 20 februari 19:00 Early Bird 350 :-
Tisdagen den 24 mars 19:00
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Lördagen den 11 april 14:00 (Påskafton)
Tobias Larsson Marbodals BS Torsdagen den 19 mars 19:00
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Tomas Ringeby Kvänums BK Lördagen den 7 mars 10:00
Tomi Rautio Klotrullarnas BK Lördagen den 7 mars 14:00
Tommy Andersen Jönköpings Kägelklubb Fredagen den 10 april 12:00 (Långfredagen)
Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)
Tony Johansson Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Tony Karlsson BK Skrufscha Lördagen den 14 mars 14:00
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen Söndagen den 15 mars 12:00
Vesa Rontti IKW/Köping BK Lördagen den 14 mars 14:00
Victor Lindberg BK Oden Falköping Lördagen den 11 april 14:00 (Påskafton)
William Hernlind Team Alingsås BC Söndagen den 16 februari 12:00 Early Bird 350 :-
Zoran Caric BK Kyrk Skövde Fredagen den 10 april 12:00 (Långfredagen)
Måndagen den 13 april 12:00 (Sista start) (Annandag Påsk)

TOTALT: 115 SPELARE