Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2019 - Skövde Ten Lanes

Arrangeras av:     Skövde Ten Lanes
Telefon: 0500 – 10 31 00
E-mail: info@tenlanes.se
Hemsida: www.tenlanes.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Andersson Team Pergamon BC Onsdagen den 25 mars 19:00
Adam Henström Team Alingsås BC Lördagen den 14 mars 10:00
Adam Larsson Team Mariestad BK Lördagen den 14 mars 10:00
Alexander Holm Team Alingsås BC Söndagen den 8 mars 17:00
Alexander Kyrk Skövde AIK BK Fredagen den 10 april 12:00 Långfredagen
Alexander Lindström Skövde AIK BK Söndagen den 15 mars 17:00
Fredagen den 10 april 12:00 Långfredagen
Alexsander Flodin BF Solängen Söndagen den 8 mars 17:00
Alfred Odbert BK Nobel Söndagen den 8 mars 17:00
Alida Molander Team X-Calibur BK Onsdagen den 25 mars 19:00
Anders Wallin BK Wik Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Anders Wellman BK Gärdet Måndagen den 9 mars 19:00
Angelica Lovrencic Team Mariestad BK Lördagen den 14 mars 10:00
Annika Hulén Götene BK Måndagen den 9 mars 19:00
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Lördagen den 14 mars 10:00
Onsdagen den 25 mars 19:00
Söndagen den 5 april 12:00
Anton Gehlin AIK Onsdagen den 25 mars 19:00
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Axel Engblom Team Pergamon BC Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Söndagen den 8 mars 17:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Lördagen den 14 mars 10:00
Birgita Svensson BK Kyrk Skövde Söndagen den 15 mars 17:00
Birgitta Nolstrand BK Skrufscha Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Söndagen den 8 mars 17:00
Björn Nilsson BK Virveln Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Camilla Larsson BK Alley Team Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Casper Samuelsson Team Mariestad BK Lördagen den 14 mars 10:00
Charlotta Olsen BK Team Trollhättan Söndagen den 15 mars 17:00
Christian Larsson BK Lidex Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Söndagen den 8 mars 17:00
Söndagen den 15 mars 17:00
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Claes Norberg Götene BK Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Conny Aronsson Mörlanda BS Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Onsdagen den 25 mars 19:00
Daniel Blom Marbodals BS Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Daniel Jacobsson BK 64 Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
David Hermansson BK Oden Falköping Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Måndagen den 2 mars 19:00
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
David Sandberg Skövde AIK BK Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Fredagen den 10 april 12:00 Långfredagen
Dennis Johansson Kvänums BK Söndagen den 8 mars 17:00
Dennis Niklasson Team Mariestad BK Lördagen den 14 mars 10:00
Elias Rickardsson BK Kyrk Skövde Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Söndagen den 8 mars 17:00
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Elisabeth Söderström Skövde AIK BK Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Fredagen den 10 april 12:00 Långfredagen
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Måndagen den 9 mars 19:00
Söndagen den 15 mars 17:00
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Emil Billman BK Oden Falköping Måndagen den 2 mars 19:00
Emil Karlsson Kvänums BK Söndagen den 8 mars 17:00
Emma Janson Marbodals BS Lördagen den 11 april 10:00 Påskafton
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Onsdagen den 25 mars 19:00
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Freddy Alm BK Håvås Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Fredrik Olausson Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 15 mars 17:00
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Lördagen den 11 april 10:00 Påskafton
Gösta Hägg Hjo Bowlingklubb Måndagen den 2 mars 19:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Håkan Jonsson BK Gärdet Lördagen den 14 mars 10:00
Jan Niskanen Bogesunds BK Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Jan Sunnercrantz BK Lidex Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Jesper Kyrk Skövde AIK BK Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Söndagen den 8 mars 17:00
Fredagen den 10 april 12:00 Långfredagen
Jesper Pettersson Team Alingsås BC Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Jessica Nilsson BK Skrufscha Onsdagen den 25 mars 19:00
Söndagen den 5 april 12:00
Jittanaporn Tellander BK Håvås Söndagen den 15 mars 17:00
Joakim Rickardson Skövde AIK BK Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Johan Jacobsson BK 64 Måndagen den 2 mars 19:00
Johan Sundler Wåxnäs BC Söndagen den 8 mars 17:00
Jonas Kilsmark BK Skrufscha Lördagen den 14 mars 10:00
Jonathan Jacobsson BK 64 Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Måndagen den 9 mars 19:00
Josefin Hermansson Team X-Calibur BK Onsdagen den 25 mars 19:00
Judith Friman BK Högland Söndagen den 15 mars 17:00
Julius Nolstrand Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Söndagen den 8 mars 17:00
Kajsa Samuelsson Team Mariestad BK Lördagen den 14 mars 10:00
Karin Roth Götene BK Måndagen den 9 mars 19:00
Katarina Nielsen Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 5 april 12:00
Kenny Holgersson Marbodals BS Lördagen den 11 april 10:00 Påskafton
Kim Bolleby Team Pergamon BC Onsdagen den 25 mars 19:00
Lördagen den 11 april 10:00 Påskafton
Kim Karlsson Team Mariestad BK Lördagen den 14 mars 10:00
Kim Nörgaard BK Wik Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Kjell-Ove Karlström Larsson BK Kyrk Skövde Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Klas Thunberg BK Nobel Onsdagen den 25 mars 19:00
Lars Lindbäck BK Kaskad Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Lars-Johan Björk Marbodals BS Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Lennart Nyman BK Nobel Onsdagen den 25 mars 19:00
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Lenny Wikström Skövde AIK BK Onsdagen den 25 mars 19:00
Fredagen den 10 april 12:00 Långfredagen
Louis Lavallee Bogesunds BK Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Måndagen den 2 mars 19:00
Marcus Fransson BK Skrufscha Onsdagen den 25 mars 19:00
Söndagen den 5 april 12:00
Maria Boström Skövde AIK BK Fredagen den 10 april 12:00 Långfredagen
Marie Larsson Götene BK Måndagen den 9 mars 19:00
Mats Wahlström Marbodals BS Måndagen den 2 mars 19:00
Lördagen den 11 april 10:00 Påskafton
Mattias Antonsson BK Gärdet Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Mattias Israelsson Team Mariestad BK Måndagen den 9 mars 19:00
Lördagen den 14 mars 10:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Söndagen den 8 mars 17:00
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Melwin Nielsen Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 5 april 12:00
Monika Smedberg BK Kyrk Skövde Söndagen den 15 mars 17:00
Morgan Tellander BK Håvås Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Söndagen den 15 mars 17:00
Nicklas Odbert BK Nobel Söndagen den 8 mars 17:00
Patrik Wester BK Wik Lördagen den 14 mars 10:00
Per Gilbertsson Marbodals BS Måndagen den 2 mars 19:00
Pernilla Zakrisson BK Qvinns Lördagen den 14 mars 10:00
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 11 april 10:00 Påskafton
Peter Björk Skövde AIK BK Fredagen den 10 april 12:00 Långfredagen
Peter Hellström Team Clan BK Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Pontus Sunnercrantz BK Wik Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Robert Brage Skövde AIK BK Fredagen den 10 april 12:00 Långfredagen
Robert Broo Team Mariestad BK Lördagen den 14 mars 10:00
Robin Jacobsson BK 64 Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Robin Skans Team Alingsås BC Söndagen den 15 mars 17:00
Lördagen den 11 april 10:00 Påskafton
Sebastian Dempwolf Holm BK Ös På Söndagen den 15 mars 17:00
Sebastian Friberg Team Alingsås BC Söndagen den 8 mars 17:00
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Måndagen den 2 mars 19:00
Måndagen den 9 mars 19:00
Stefan Olofsson Skövde AIK BK Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Måndagen den 17 februari 19:00 Early bird 350:-
Sten Nielsen Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 5 april 12:00
Susanne Johansson BK Oden Falköping Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Susanne Zakrisson BK Alley Team Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Sören Berggren Kvänums BK Söndagen den 15 mars 17:00
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Måndagen den 2 mars 19:00
Söndagen den 5 april 12:00
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Måndagen den 2 mars 19:00
Tobias Larsson Marbodals BS Fredagen den 10 april 12:00 Långfredagen
Lördagen den 11 april 10:00 Påskafton
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Tomas Ringeby Kvänums BK Söndagen den 8 mars 17:00
Tomi Rautio Klotrullarnas BK Måndagen den 9 mars 19:00
Tommy Andersen Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 5 april 12:00
Måndagen den 13 april 17:00 Annandag påsk- Sista start
Tony Johansson Jönköpings Kägelklubb Söndagen den 16 februari 17:00 Early Bird 350:-
Tony Karlsson BK Skrufscha Lördagen den 14 mars 10:00
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen Lördagen den 14 mars 10:00
Vesa Rontti IKW/Köping BK Lördagen den 14 mars 10:00
Onsdagen den 25 mars 19:00
Victor Lindberg BK Oden Falköping Måndagen den 2 mars 19:00

TOTALT: 120 SPELARE