Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2019 - Trollhättan

Arrangeras av:     Trollhättans Bowlinghall
Telefon: 0520 - 371 85
E-mail: info@spelabowling.se
Hemsida: www.spelabowling.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Andersson Team Pergamon BC Lördagen den 14 augusti 11:00
Lördagen den 14 augusti 14:00
Adam Henström Team Alingsås BC Lördagen den 10 oktober 10:00
Torsdagen den 26 augusti 19:00
Adam Larsson Team Mariestad BK Lördagen den 3 oktober 13:00
Alexander Holm Team Alingsås BC Lördagen den 29 augusti 10:00 (Early Bird)
Söndagen den 29 augusti 11:00
Alfred Odbert BK Nobel Söndagen den 29 augusti 11:00
Alida Molander Team X-Calibur BK Tisdagen den 27 oktober 19:00
Anders Wallin BK Wik Tisdagen den 27 oktober 19:00
Andreas Hansen Örgryte IS BF Lördagen den 21 augusti 14:00
Andreas Svensson Götene BK Lördagen den 3 oktober 13:00
Anette Carlsson BK Team Trollhättan Söndagen den 4 oktober 17:00
Angelica Lovrencic Team Mariestad BK Lördagen den 3 oktober 13:00
Söndagen den 22 augusti 14:00
Annica Andersson BK Skrufscha Söndagen den 4 oktober 17:00
Annie Thorell Spader Dam Lördagen den 10 oktober 10:00
Annika Hulén Götene BK Söndagen den 22 augusti 14:00
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Lördagen den 29 augusti 10:00 (Early Bird)
Lördagen den 10 oktober 10:00
Torsdagen den 26 augusti 19:00
Anton Elofsson Team Pergamon BC Lördagen den 29 augusti 10:00 (Early Bird)
Barbro Erlandsson BK Team Trollhättan Söndagen den 4 oktober 10:00
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Lördagen den 21 augusti 11:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Torsdagen den 29 oktober 19:00
Birgita Svensson BK Kyrk Skövde Lördagen den 14 augusti 11:00
Birgitta Nolstrand BK Skrufscha Torsdagen den 29 oktober 19:00
Bosse Zachrisson Ytterby BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Casper Samuelsson Team Mariestad BK Lördagen den 3 oktober 13:00
Charlotta Olsen BK Team Trollhättan Lördagen den 29 augusti 13:00 (Early Bird)
Christoffer Ivarsson Kvänums BK Lördagen den 29 augusti 10:00 (Early Bird)
Lördagen den 28 augusti 11:00
Claes Norberg Götene BK Lördagen den 29 augusti 13:00 (Early Bird)
Lördagen den 3 oktober 13:00
Lördagen den 21 augusti 14:00
Conny Aronsson Mörlanda BS Söndagen den 4 oktober 10:00
Daniel Blom Marbodals BS Lördagen den 3 oktober 13:00
Torsdagen den 26 augusti 19:00
Daniel Jacobsson BK 64 Söndagen den 6 september 13:00
David Hermansson BK Oden Falköping Tisdagen den 27 oktober 19:00
Dennis Karlsson Kvänums BK Lördagen den 28 augusti 11:00
Elin Dahlöf Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 11 oktober 17:00
Emil Billman BK Oden Falköping Tisdagen den 27 oktober 19:00
Emil Karlsson Kvänums BK Lördagen den 29 augusti 10:00 (Early Bird)
Lördagen den 28 augusti 11:00
Emma Janson Marbodals BS Tisdagen den 27 oktober 19:00
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Lördagen den 3 oktober 13:00
Söndagen den 29 augusti 11:00
Erik Bengtsson Borås GIF BK Lördagen den 21 augusti 11:00
Fia Berkland Kungälvs BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Filippa Ottosson Ytterby BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Freddy Alm BK Håvås Lördagen den 10 oktober 13:00
Fredrik Olausson Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 29 augusti 13:00 (Early Bird)
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Söndagen den 6 september 13:00
Söndagen den 4 oktober 17:00
Söndagen den 29 augusti 11:00
Hanna Råå Kungälvs BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 3 oktober 10:00
Ingrid Litsegård BK Team Trollhättan Söndagen den 4 oktober 10:00
James Blomgren Team Alingsås BC Lördagen den 3 oktober 13:00
Jan Niskanen Bogesunds BK Lördagen den 3 oktober 13:00
Lördagen den 10 oktober 10:00
Jan Sunnercrantz BK Lidex Söndagen den 4 oktober 17:00
Janne Petrusson Kabare BS Lördagen den 10 oktober 13:00
Jarmo Lindmark Kabare BS Lördagen den 10 oktober 13:00
Jesper Pettersson Team Alingsås BC Lördagen den 10 oktober 10:00
Torsdagen den 26 augusti 19:00
Jessica Nilsson BK Skrufscha Söndagen den 6 september 13:00
Joakim West Team Alingsås BC Lördagen den 10 oktober 10:00
Johan Holmgren BK Gruvan Lördagen den 3 oktober 13:00
Johan Jacobsson BK 64 Söndagen den 6 september 13:00
Söndagen den 4 oktober 17:00
Johan Leijon Team Mariestad BK Lördagen den 10 oktober 13:00
Johan Sundler Wåxnäs BC Lördagen den 21 augusti 11:00
Johanna Kilander Ytterby BK Lördagen den 29 augusti 10:00 (Early Bird)
Lördagen den 29 augusti 13:00 (Early Bird)
John Johansson Borås GIF BK Lördagen den 21 augusti 11:00
Johnny Magnusson Kabare BS Söndagen den 11 oktober 17:00
Jonas Kilsmark BK Skrufscha Lördagen den 10 oktober 13:00
Jonatan Samuelsson Ungerman Ytterby BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Jonathan Jacobsson BK 64 Söndagen den 6 september 13:00
Söndagen den 4 oktober 17:00
Jonathan Winhagen BK Thule Lördagen den 3 oktober 10:00
Lördagen den 3 oktober 13:00
Josefin Hermansson Team X-Calibur BK Lördagen den 3 oktober 13:00
Torsdagen den 29 oktober 19:00
Lördagen den 21 augusti 14:00
Julius Nolstrand Trollhättan Dolphins BK Torsdagen den 29 oktober 19:00
Kajsa Samuelsson Team Mariestad BK Söndagen den 6 september 13:00
Karin Roth Götene BK Söndagen den 22 augusti 14:00
Kenneth Ådefjäll Trollhättan Dolphins BK Torsdagen den 29 oktober 19:00
Kim Bolleby Team Pergamon BC Lördagen den 29 augusti 10:00 (Early Bird)
Lördagen den 29 augusti 13:00 (Early Bird)
Torsdagen den 29 oktober 19:00
Kim Karlsson Team Mariestad BK Lördagen den 3 oktober 13:00
Söndagen den 22 augusti 14:00
Söndagen den 29 augusti 11:00
Kim Nörgaard BK Wik Tisdagen den 27 oktober 19:00
Klas Thunberg BK Nobel Lördagen den 14 augusti 11:00
Lördagen den 14 augusti 14:00
Lars Lindbäck BK Kaskad Lördagen den 14 augusti 11:00
Lördagen den 14 augusti 14:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Torsdagen den 26 augusti 19:00
Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK Lördagen den 29 augusti 10:00 (Early Bird)
Lördagen den 3 oktober 10:00
Lennart Nyman BK Nobel Lördagen den 14 augusti 11:00
Lördagen den 14 augusti 14:00
Leo Barker Kabare BS Lördagen den 10 oktober 13:00
Linus Lennartsson Vara BK Lördagen den 10 oktober 10:00
Lisbeth Olsson BK Team Trollhättan Söndagen den 4 oktober 10:00
Louis Lavallee Bogesunds BK Lördagen den 3 oktober 13:00
Lördagen den 10 oktober 10:00
Lucas Fjällborg BK Oden Falköping Tisdagen den 27 oktober 19:00
Magnus Arvidsson Götene BK Lördagen den 3 oktober 13:00
Marcus Fransson BK Skrufscha Söndagen den 6 september 13:00
Maria Jorfors Ytterby BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Marthin Bergstrand Kabare BS Söndagen den 11 oktober 17:00
Mathias Ulfhielm BK Virveln Söndagen den 4 oktober 17:00
Mats Wahlström Marbodals BS Tisdagen den 27 oktober 19:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Lördagen den 10 oktober 13:00
Lördagen den 21 augusti 14:00
Melwin Nielsen Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 3 oktober 10:00
Mikael Andersson BK Skrufscha Lördagen den 3 oktober 13:00
Mikael Tonsjö Kabare BS Söndagen den 11 oktober 17:00
Morgan Tellander BK Håvås Lördagen den 10 oktober 13:00
Torsdagen den 29 oktober 19:00
Nellie Råå Kungälvs BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Nicklas Odbert BK Nobel Söndagen den 29 augusti 11:00
Nils Holmgren BK Gruvan Lördagen den 3 oktober 13:00
Noel Haglund Torgersen BK Skrufscha Söndagen den 11 oktober 17:00
Olle Rasmussen Team Mariestad BK Söndagen den 6 september 13:00
Pascal Hatoum Kabare BS Lördagen den 10 oktober 13:00
Söndagen den 11 oktober 17:00
Per Gilbertsson Marbodals BS Lördagen den 3 oktober 13:00
Per Jorfors Ytterby BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Per-Uno Karlsson Ytterby BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Peter Hellström Team Clan BK Lördagen den 14 augusti 11:00
Peter Svensson Hammarby IF BF Lördagen den 3 oktober 10:00
Lördagen den 14 augusti 11:00
Pontus Falkhäll Team Pergamon BC Torsdagen den 29 oktober 19:00
Pontus Malmberg BK 64 Söndagen den 6 september 13:00
Pontus Sunnercrantz BK Wik Söndagen den 4 oktober 17:00
Ralph Gardthman BK 64 Söndagen den 6 september 13:00
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Torsdagen den 26 augusti 19:00
Robin Jacobsson BK 64 Söndagen den 6 september 13:00
Robin Skans Team Alingsås BC Söndagen den 22 augusti 14:00
Söndagen den 29 augusti 11:00
Roger Höglund BK 64 Söndagen den 6 september 13:00
Roger Overgaard Ytterby BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Roger Samuelsson Ytterby BK Lördagen den 29 augusti 10:00 (Early Bird)
Lördagen den 3 oktober 10:00
Stefan Larsson BK Skrufscha Söndagen den 4 oktober 17:00
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Tisdagen den 27 oktober 19:00
Susanna Ottosson Ytterby BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Susanne Johansson BK Oden Falköping Lördagen den 3 oktober 13:00
Susanne Zakrisson BK Alley Team Söndagen den 4 oktober 17:00
Sören Berggren Kvänums BK Lördagen den 28 augusti 11:00
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Tisdagen den 27 oktober 19:00
Tilda Lindberg BK Oden Falköping Tisdagen den 27 oktober 19:00
Tim Davidsson BK Joker Söndagen den 11 oktober 17:00
Tobias Larsson Marbodals BS Tisdagen den 27 oktober 19:00
Tomas Ringeby Kvänums BK Lördagen den 28 augusti 11:00
Tommy Andersen Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 3 oktober 10:00
Tony Johansson Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 3 oktober 10:00
Tony Karlsson BK Skrufscha Lördagen den 10 oktober 13:00
Tore Torgersen BK Joker Söndagen den 11 oktober 17:00
Ulf Råå Kungälvs BK Lördagen den 3 oktober 10:00
Victor Lindberg BK Oden Falköping Tisdagen den 27 oktober 19:00
William Hernlind Team Alingsås BC Lördagen den 29 augusti 10:00 (Early Bird)
Yvonne Nordqvist BK Team Trollhättan Söndagen den 4 oktober 10:00

TOTALT: 133 SPELARE